Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

3. týždeň - O bábätkách

Prečítané leto 2019Viete, čo majú všetky bábätká spoločné? Sú maličké. A sú aj roztomilé. A presne také budú aj naše Lego modely na tento týždeň.

Upozornenie na úvod – kým sa pustíte do tohtotýždňového stavania, roztrieďte si kocky. Ak ste to doteraz odkladali, tak teraz je tá správna chvíľa. Lebo tento týždeň budete potrebovať tie najsammenšie Lego kocky, aké doma máte. Ak ich budete mať pekne vytriedené, bude stavanie skutočnou lahôdkou. A keďže vás máme radi (a nejaké to kilo Lega sme už pretriedili), tu nájdete osvedčené tipy, ako na to.

A teraz – hor sa do stavania. Víťazmi tohtotýždňovej súťaže v roztomilosti sa stávajú ...

 

Mačiatko a šteniatko

Títo drobci, ktorých rozmer v žiadnom smere nepresahuje 4cm, si vás získajú na prvý pohľad. Už teraz mi je jasné, ktoré z výtvorov tohtoročného Prečítaného leta nám ostanú nerozložené až do toho nasledujúceho ;)

Na ich stavbu sme použili výlučne ploché kocky. Najväčšia použitá kocka má 2x3 výstupky (tvár mačičky), väčšina kociek je veľkosti  1x1 alebo 1x2. Mačiatko je zároveň ukážkou toho, že môžete využiť kocky rôznych farieb a výsledok bude stále krásny. Pozrite si video ako inšpiráciu a nemajte obavy zvieratká upraviť podľa toho, aké kocky vo svojom Legu nájdete.

 

Teliatko je kravie bábätko …

Zmenšujeme veľkosť a znižujeme počet kociek. Na teliatko vám ich bude stačiť rovných 20 a na jahniatko len 9.

 

… až sa dostávame k úplnému Lego minimalizmu

Aký je najmenší počet kociek, z ktorých sa dá postaviť niečo zmysluplné? Víťazom sú kačičky z 3 kociek, ale vo “vtáčom videu” vás naučíme postaviť aj holuba, čajku a sovičku.  Ozaj, viete ako sa správne po slovensky povie mláďatko sovy?????????????????????

SÔVE. Ale ja teda radšej ostanem pri soviatku wink

 

A na záver niečo pre skutočné bábätká

Takéto minimalistické stavanie uchváti skôr väčšie a dospelé deti, takže dnešnú tému o bábätkách ukončíme tipom na Lego hru pre najmenších. V rôznych variáciách sa však pri nej zabavia deti od cca 10 mesiacov do 3 rokov.

 

Pre najmenších : Lego vo vani

Budete potrebovať:

  • Lego Duplo
  • Vodu
  • Vaňu
  • Batoľa
  • Penu do kúpeľa (dobre peniacu)

LegorentPostup: Do vane napustíme vodu (ako na kúpanie), vsypeme Duplo, môžeme pridať penu do kúpeľa a vložíme dieťa. V prípade dieťaťa, ktoré vstalo ráno zlou nohou a je umrnčané, odporúčame Lego kúpeľ zaradiť pokojne ešte pred obedom laugh Dieťa necháme čvachtať ako dlho chce. Po 30-45 minútach vyberieme spokojné dieťa a prachu zbavené Duplo. Medzi vedľajšie účinky tejto procedúry patrí žiarivo čistá kúpeľňa (lebo čo iné budete robiť, keď ste v kúpeľni zavreté na 45 minút ;))

 

Letnou alternatívou Lega vo vani je Lego v nafukovacom bazéniku na záhrade. V takom prípade penu odporúčame vynechať. Zato môžete pridať kefky na drhnutie kociek a naberačky, nádoby či iné kuchynské náčinie.

 

Pre väčších : Lego polievka

Pomôcky sú veľmi podobné:

  • Lego Duplo
  • Voda
  • Veľký hrniec alebo aj dva
  • Naberačky, varešky a iné kuchynské náčinie
  • Jeden dvoj- alebo trojročník k tomu

a môžete začať. V prípade menších detí odporúčame hrniec umiestniť do ďalšej väčšej a plytkej nádoby, aby ste potom vodu nemuseli utierať z celej kuchyne.

Legorent

Dobrú chuť!

 

P.S.

Pri vyrábaní Lego minizvieratiek sme použili vlastnú hlavu aj prsty, ale nápad na Lego kúpeľ a Lego polievku nemáme z vlastnej hlavy. Inšpirovali nás americké blogy Busy Toddler a AndNextComesL a aj fotografie pochádzajú od nich. V našej kúpeľni nebolo zďaleka také dobré svetlo na fotenie smiley

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť:

Čítanie k týždňu bábätkách

Lego stavanie k 2. týždňu - O čokoláde

Lego stavanie k 1.týždňu - O vode