Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Čítanie k 2.týždňu - O čokoláde

LegorentNa týždeň O čokoláde som vybrala knižku, ktorá by vám určite nenapadla. A navyše si k nej môžete stiahnuť aj anglický originál.

Ale kým som sa pre ňu rozhodla, poriadne som sa potrápila. Najprv som chcela písať o Pom Pomovych rozprávkach. Tie sme s Grétkou čítali celkom nedávno, potom ako sme príbeh o Artúrovi Buchtovi a jeho veľkom kufri na čokoládu a malom na zubnú kefku počuli na Rádiu Junior. A mne to pripomenulo detstvo, lebo s bratom sme tento príbeh milovali. No ale fakt je, že aj keď sa príbeh Grétke (4 roky) páčil a knižku sme prečítali celú a rýchlo, srdcovkou je hlavne pre mňa.

Potom som si spomenula na Rozprávky po telefóne od Gianniho Rodariho. Tie sme takisto čítali tohto roku a veľmi sa nám všetkým páčila. Ale príbeh o Čokoládovej ceste nepatril medzi najobľúbenejšie. Tak som sa rozhodla si Rozprávky po telefóne odložiť na nejakú inú tému.

Nakoniec som vybrala knižku, ktorú máme doma už veeeeľmi dlho – leporelo Nenásytnú húseničku. Nenásytná húsenička od Erica Carleho (v origináli Very Hungry Caterpilar) je jednoducho klasika, ktorú doma musíte mať.

Legorent

Prečo ju odporúčam?

  • Jednoduchý ale pútavý príbeh
  • Deti sa pri čítaní učia počítať, dni v týždni, rozoznávať ovocie ( a nielen ovocie, lebo v sobotu sa húsenička pustí aj do čokoládového koláča, vďaka čomu sa knižka prepracovala do týždňa O čokoláde) a pochopia životný cyklus motýľa​

Legorent

  • Dierky v stranách, ktoré húsenička “vyhrýzla” sú totálny magnet pre detské prsty (a platí to rovnako pre prvoročiakov ako pre štvorročníčky, mám to čerstvo otestované)

Legorent

  • Je to kniha, ktorú sa oplatí mať doma, lebo rastie spolu s deťmi – maľuchovia sa z obrázkov naučia spoznávať ovocie, väčší s obľubou spočítavajú a s ešte väčšími si môžete trénovať dni v týždni. Kniha je natoľko lákavá, že ňou ani veľkáč nepohrdne.
  • A posledný dôvod, prečo milujeme Erica Carleho a máme aj jeho ďalšie knihy – je skvelý na učenie sa angličtiny. Naša domácnosť nie je bilinguálna, ale snažím sa aspoň pravidelne čítať knižky v angličtine. A veru nie je ľahké nájsť také, ktoré sa na to hodia. Najviac sa mi osvedčili dvaja autori – Eric Carle a Petr Horáček.

Legorent

Takže v Nenásytnej húseničke máme vloženú aj kartičku s anglickým textom. 

Legorent 

​Tu si kartičku môžete stiahnuť aj vy – stačí vytlačiť, zalaminovať a vložiť do slovenskej Húseničky, ktorú si po tomto chválospeve určite zadovážite tiež ;)

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť:

Lego stavanie k týždňu O čokoláde

Čítanie k 1. týždňu - O vode