Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Čítanie k 4.týždňu - O dopravných prostriedkoch

Túto knihu som kúpila manželovi. Ale jedného dňa ju našla v knižnici naša dcéra a chcela, aby som jej ju prečítala. A tak som jej ju “prečítala”. Lebo je to kniha, ktorú si môžete čítať s malými aj veľkými.

Knihu Raoul Taburin napísal a nakreslil francúzsky humoristický ilustrátor Jean-Jacques Sempé, ktorého možno poznáte z kníh Reného Goscinnyho Malý Mikuláš. Raoul Taburin je predavač bicyklov z malého francúzskeho mestečka, ktorý si dokáže poradiť s každou prehadzovačkou, guličkovým ložiskom, ozubeným kolieskom, dušou, plášťom alebo galuskou ako nikto iný. Má takú skvelú povesť, že sa medzi miestnymi obyvateľmi bicyklu nepovie inak ako taburin.Legorent

Raoula Taburina však ťaží tajomstvo. Ťaží ho o to viac, že by to nikomu nenapadlo ani vo sne - Raoul sa nevie bicyklovať. Na taburine  vôbec nedokáže udržať rovnováhu …

Raoul svoje tajomstvo starostlivo stráži a aj keď často túži niekomu sa zdôveriť, nestane sa tak. Až kým sa nezoznámi s fotografom Hervé Figougnom. Ten sa totiž rozhodne, že Raoula na bicykli odfotí. Zvyšok neprezradím, nech si aj vy užijete radosť z čítania.

Nie je to ideálne čítanie pre 4-ročné dievčatká (dvojnásobne preto, že kniha je v češtine), ale podľa obrázkov môžete dej skrátene prerozprávať aj takémuto drobcovi. Zato so 6+ sa už môžete rozprávať o tom, aké je to žiť s tajomstvom. O priateľstve. O tom, čo hovoríme ostatným a čo si nechávame pre seba. O ješitnosti. A o mnohých ďalších veciach, ktoré v tejto knihe objavíte.

Lebo Raoul Taburin je kniha, ktorá vedie k zamysleniu. Ale je to aj krásna obrázková kniha, ktorú si môžete znovu a znovu listovať a prezerať. A preto sa oplatí ju mať doma. Lebo je to kniha, ku ktorej sa budete vracať.

 

 

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť:

Lego stavanie k týždňu O dopravných prostriedkoch

Čítanie k 3. týždňu - O bábätkách

Čítanie k 2. týždňu - O čokoláde