Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

4. týždeň - O dopravných prostriedkoch

Týždeň “O dopravných prostriedkoch bude ozaj pestrý. Môžete sa tešiť na autá, vlaky, bicykle aj karavany. 3-2-1-štartujeme!

O dopravnych prostriedkochTúto aktivitu sme už skúšali hádam s každou vekovou skupinou. A vždy mala úspech. Zabaví malé deti. Na dlhé hodiny zamestná väčšie deti. A je to aj skvelá “warm-up” aktivita pre dospelákov na začiatok školenia či porady. Balónové autá sú proste top!

(Nielen) pre najmenších – balónové autá

Budete potrebovať:Legorent

  • LEGO kolieska a kocky na upevnenie koliesok
  • ploché kocky na podvozok
  • kocku s dierkou na prestrčenie balóna – odporúčame takúto
  • balóny
  • a ľubovoľné ďalšie kocky na doladenie dizajnu

 

Postup je veľmi jednoduchý:

Postavíte autíčko. Niekam vzadu hore naň pripevníte kocku na balón. Je dobré umiestniť ju čo najvyššie. Cez ňu prestrčíte balón tak, aby otvor balóna smeroval dozadu. Balón nafúkate. Autíčko postavíte na štart a môžete robiť preteky. Ktoré zájde ďalej? Ktoré pôjde rýchlejšie? Pôjde rovno alebo vám bude utekať kade-tade po byte? Skúšajte, jazdite a užite si zábavu!

Pre väčších – Lego “mašinky”

Vláčiky sú láskou nejedného chlapca. Takže si tento týždeň postavíme aj nejaké “mašinky”. A nie hocijaké – parnú lokomotívu Katku a motorovú lokomotívu Danku z Košickej detskej železnice. Keď už budete stavať, pokojne im môžete pristavať aj nejaké vozne, lebo my sme nestihli wink

Ozaj, rodičovia. Aj vy ste si všimli, že jazda vlakom je pre mnohé dnešné deti vzácnosť? Všade jazdíme autami a tak si deti výlet vlakom oveľa viac užívajú, ako to bolo za našich detských čias. Tak si okrem stavania môžete naplánovať aj nejaký malý vlakový výlet. Ak ste z Košíc, môžete zbaliť vaše Lego lokomotívy do vrecka a zájsť sa pozrieť do Čermeľa, či sa ozaj podobajú ;)

Pre veľkých chlapcov – Avtoros Shaman a iné MOCs

Veľkí chlapci chcú veľké autá. Preto si ten môj (čiže môj manžel) postavil tento parádny metrový Avtoros Shaman 8x8. Je to zmenšenina ruského terénneho auta s pohonom na všetkých 8 kolies a krabím riadením (ak ste doteraz nevedeli čo to je, pozrite si video – ja som tiež donedávna netušila ;)).

Skvelá správa je, že si ho môžu postaviť aj vaši “veľkí chlapci”. Ak teda hľadáte zábavku, ktorá zabaví vášho tínedžera do konca prázdnin, tak hor sa na Rebrickable.com ;)

 

OK, to bol vtip, ale faktom je, že na Rebrickable si môžete ZADARMO stiahnuť kompletný návod na tohto krásavca aj so zoznamom potrebných kociek. A nielen to. Ak ste ešte nečítali náš článok 5 najužitočnejších stránok pre milovníkov Lega tak vedzte, že na Rebrickable v kategórii MOCs (čiže My Own Creations) môžete nájsť množstvo zaujímavých návodov a mnohé sa dajú stiahnuť zdarma. Navyše, ak si vytvoríte profil a nahodíte tam stavebnice, ktoré máte doma, tak si môžete nájsť návody na modely, ktoré z nich viete postaviť.

 

Teraz sa možno pýtate, kde sú tie v úvode spomínané bicykle. No predsa tu – v našom čítaní k týždňu o dopravných prostriedkoch.

A karavany zas nájdete v našom Katalógu stavebníc – jeden medzi Lego Friends a dva v Lego City.

Legorent

Pickup a karavan

Lego City Dodavka a karavan