Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Ako získať lacné Lego?

LegorentLego je vášeň a kto ho raz vyskúša, chce ho stále viac. Táto závislosť má na rozdiel od väčšiny iných samé pozitíva. Až na jednu vec – Lego nie je práve najlacnejšia stavebnica. Kde a ako zohnať lacné Lego? Táto otázka je dosť častá a tak sme pre vás pripravili niekoľko tipov.

 

Kúpa použitého Lega

Najzábavnejšia časť hry s Legom je samotné stavanie. Keď je stavebnica postavená, deti sa s ňou ešte chvíľu pohrajú a potom ostane zabudnutá v detskej izbe. Niektoré deti z Lega časom “vyrastú” (niektoré nie, poznáme z vlastnej skúsenosti ;)) Všetky tieto faktory nahrávajú tomu, že rodičia sa časom začnú Lega zbavovať. Stránky ako Modrý koník alebo Bazoš sú plné Lego inzerátov a často sa dajú nájsť výhodné ponuky.

 

Výhody: Môžete kúpiť Lego, ktoré už v obchodoch nezoženiete, lebo sa prestalo vyrábať. Chýbajúci návod už nie je problém, keďže LEGO zverejnilo všetky svoje návody online.

Nevýhody: Predávané stavebnice často nebývajú kompletné a niekedy to zistíte, až keď začnete stavať. Nemusí to byť vždy problém, ale v niektorých prípadoch to môže znemožniť postavenie modelu. Chýbajúce kocky sa síce často dajú dokúpiť, ale pôvodne lacné Lego sa vám môže značne predražiť.

 

Kúpa Lega na kilá

Pokiaľ nie ste zaťažení na stavanie hotových modelov a radšej vymýšľate vlastné, môžete si kúpiť Lego na kilá. Ide o použité Lego z rôznych modelov, v ktorých už chýba príliš veľa kociek na to, aby sa dali predať ako samostatné modely. Inzeráty na takéto Lego (označené väčšinou ako Lego KILOWARE či Lego na váhu) nájdete na Bazoši, ale predávajú ho aj niektoré špecializované Lego obchody – stačí zadať do Googlu “LEGO KILOWARE”.

 

Výhody: Výborný pomer cena/množstvo

Nevýhody: Pri nákupe Lega na kilá podstupujete riziko, že časť nakúpeného Lega nebude skutočné Lego ale jeho napodobeniny. Staré kocky môžu byť takisto ohryzené alebo zažltnuté. Takéto lacné Lego si takisto vyžaduje roztriedenie a vyčistenie.

 

Lego zo zahraničia

Slovensko je malý trh a tak často lacnejšie Lego kúpite v zahraničí. Lego kiloware sa vo veľkom predáva v Čechách. Okrem tradičnej kúpy cez inzerát si ho môžete aj vydražiť na aukro.cz. Veľa inzerátov na Lego nájdete aj na ebay.com alebo ebay.de. No a samozrejme nesmieme zabudnúť na stránku www.bricklink.com, kde kupujú a predávajú Lego jeho fanúšikovia z celého sveta.

 

Výhody: Oveľa širšia ponuka ako na Slovensku

Nevýhody: Poštovné vám môže pôvodne lacné Lego výrazne predražiť. Pri kúpe od jednotlivcov cez inzerát často kupujete “mačku vo vreci” a pri doručení môžete zažiť sklamanie.

 

No a samozrejme – požičiavanie Lega smiley

Lacné Lego môžete získať aj tak, že si ho namiesto kúpy požičiate. Ušetríte tak hneď trikrát – okrem financií ušetríte aj miesto v domácnosti a životné prostredie. Prečítajte si, ako funguje naša požičovňa.

 

Podarilo sa vám výhodne nakúpiť zásobu Lega? Blahoželáme! Ak rozmýšľate nad tým, ako ho uložiť, aby ste nemali večný neporiadok v detskej izbe, stiahnite si náš ebook.

 

Mohlo by vás tiež zaujímať: 

5 najužitočnejších stránok pre milovníkov Lega

4 vychytávky pre fanúšikov Lega