Katalóg internetových stránok

Stále nové LEGO® bez neporiadku  v detskej izbe !

POSKLADAJ - POHRAJ SA - VYMEŇ ZA NOVÉ.

Požičovňa hračiek je tu pre vás.

  • nové LEGO® každý mesiac,
  • vždy čisté a dezinfikované, 
  • poštovné alebo kuriér v cene členského,
  • bez sankcie za bežne zatúlané kocky.
  Staňte sa členom
  STAŇ SA ČLENOM
  vyplň formulár, zlož zálohu a zaplať mesačné členské
  vyber si lego témy
  a pošleme ti Lego hračky podľa tvojich preferencií
  hraj sa donekonečna a ešte ďalej
  o ponuku stavebníc sa postaráme my a budeme ju pravidelne dopĺňať

  1 LEGO set na obdobie 1 mesiaca

  ŠTANDARD
  13€

  doručenie poštou

  vrátenie kuriérom

   

  KOMFORT
  15€
  doručenie aj vrátenie
  naraz jedným kuriérom
  KOŠICE
  9€

  prijímanie nových členov

  pozastavené

   

   

  vratná jednorazová záloha 50€ počas doby používania bežná strata kociek v cene požičovného
  Staňte sa členom Najčastejšie otázky  Referencie

  • Požičiavanie Lega je super - nehromadia sa vám doma stavebnice, ktoré boli iba raz poskladané a odložené a oproti nakupovaniu je to výhodnejšie. Poteší aj dospelákov.

   Alexandra, partnerka Mateja (30 rokov), ktorý predplatné do Požičovne Lega dostal ako darček k narodeninám

  • Keď Miška chytilo stavanie Lega, tak sa tomu potešili starí rodičia a pri každej návšteve ho čakalo nové Lego. Dobroprajný starký chcel potešiť vnúčika, no nám sa doma kopili kocky a krabice a keďže preferujeme minimalistickejší štýl života, išlo to už proti našim “pravidlám”. Ani neviem ako som natrafila na vašu požičovňu Lega ale hneď som to poslala starkému so správou: “Takto budeš ty spokojný a ja neprídem o nervy”

   Natália, mama Miška (6 rokov) a Adamka (2,5 roka)

    

   Celý rozhovor s Natáliou si môžete prečítať tu.

  • Legorent je úžasný nápad! Obrovská spokojnosť z našej strany! Každý mesiac sa syn tešil na novú stavebnicu Lego, ktorú si mohol vybrať z viacerých druhov...Sám si stavebnicu poskladal, mesiac sa pohral, rozobral ju, vrátili sme ju späť a už s nedočkavosťou čakal na novú...Odporúčame všetkým Legochtivým "hráčom" a "skladačom":-) 

    

   Lucia, mama Matúška (6 rokov)

  • Výhodou je rozhodne možnosť, že dieťa sa môže hrať so všetkými stavebnicami, ktoré sa mu páčia. Neriešime skladovanie, nehromadí sa nám to po šuflíkoch a policiach.... a dieťa sa stále teší na možnosť novej stavebnice.

   Michal, otec Sophie (10 rokov)

  • Každý mesiac nová stavebnica LEGA! A ak aj dieťa omrzí skladanie Lega a začne mať iné koníčky, nezostanú nám doma nepoužívané stavebnice, ktoré zaberajú miesto. Skrátka, LEGORENT je super. 

    

   Michaela, mama Riška (7 rokov)

    

    

  • Môj syn má veľmi rád Lego a každý týždeň, alebo vždy, keď sme išli okolo hračkárstva, dožadoval sa nového Lega. Na narodeniny, na meniny, ...Odkedy si lego požičiavame, výrazne klesol počet požiadaviek na nové Lego a ako darček na sviatok dostane Lego z noviniek (napr. Minecraft). Takže ďakujem!!!

    

   Veronika, mama Peťka (7 rokov)

  • Požičiavanie Lega je úplne úžasné. Decká sa hrajú s Legom 3 týždne v kuse. A keď ich prestáva baviť je to akurát čas na vrátenie. To je 4. týždeň a príde kuriér s novým.

    

   Janka, mama Emmky (7) a Sofi (5)

  • Je to super, boli sme veľmi spokojní. Šetríte životné prostredia a syn mal na mesiac nové lego, ktoré si poskladal a zahral sa s ním.

   Lucia, mama Bruna (8 rokov)

  • Lego si požičiavame pravidelne viac než pol roka. Každý mesiac je dcérka rovnako nadšená a nevie sa dočkať novej stavebnice :)
   Pre nás ako rodičov vidím veľkú výhodu v tom, že nemusíme Lego doma skladovať, ako by to bolo v prípade kupovaného. Navyše požičanie je cenovo omnoho prístupnejšie ako kúpa, a mali sme možnosť požičať si aj Lego, ktoré sa už kúpiť ani nedá.
   Dcérka sa s Legom hrá niekoľko dní veľmi intenzívne, potom ho sama rozoberie a nevie sa dočkať, kedy príde nové :)
   Sme veľmi radi, že sme Legorent spoznali, a ďakujeme aj za ústretovosť pri vymienaní skladačiek!

   Barbora, mama Vikinky (5 rokov)

  • Požičiavať si Lego je praktické, ekonomické ale aj zábavné. Deti majú rôzny vkus, takže sa každý mesiac deti striedajú, kto vyberie druh Lega na daný mesiac. Má to výhodu aj v tom, že ako deti rastú, mení sa aj ich výber druhu Lega. Pre nás je to vždy zábava. Inak prínos pre rodičov? Viac miesta v byte :) a hry Lego sú lákadlom pre celú rodinu, netradičné a nové. Vrelo doporučujeme.

   Števka, mama Viki (9 rokov) a Riška (6 rokov)

  • Deti sa zahrajú každý mesiac s novým legom bez toho, aby rodičov bolela hlava, že kde uskladniť to staré, s ktorým sa už nehrajú.

    

   Eva, mama 6-ročného syna

  • Výhoda je, že Lego si nemusíme kupovať a stále sa môžeme hrať s niečím novým.

    

   Ivana, mama Kubka (8 rokov)

  • Začali sme si lego požičiavať nedávno a teda máme za sebou tri výpožičky. Musím konštatovať, že je to super vec. Požičiavame na striedačku raz dcére a raz synovi, keďže každý preferuje niečo iné a aspoň máme zmenu. Za mesiac sa lega nasýtia po okraj. Výhodu vidím aj v tom, že ak si budú deti chcieť nejaké lego kúpiť aj domov tak si ho najskôr požičiame (ak bude v ponuke) a 
   ľahšie sa nám zhodnotí či sa nám to oplatí kúpiť. Pre lego nadšencov to má určite svoje výhody a my to vrelo odporúčame. O šetrení peňazí ani nehovorím ;-)

   Gabriela, mama Jelky (9 rokov) a Jonatána (5 rokov)

  • Každý mesiac niečo NOVÉ, takže akurát včas kým sa stavebnica stihne "obohrať". Deti sa tešia, keď si môžu vybrať z viacerých druhov.

   Rudolf, otec Dávida (8) a Tobiasa (4)

  • Je to úplne skvelý nápad hlavne pre tých, ktorých deti tak ako môj syn, nechcú žiadne Lego postaviť 2x. Takto vždy dostal nové a nestálo zbytočne v izbe. Okrem toho, že sa Vám nezhromažďuje množstvo stavebníc, veľa ušetríte. Výpožičná suma je zanedbateľná naproti sume vždy nového Lega, kúpeného pre svojho staviteľa.

   Mária, mama Tomáša (8 rokov)

  • Myšlienka LEGO požičovne ma oslovila od prvej chvíle. Dôvodov je viac - pravidelný prístup k novým modelom, poličky v detskej izbe nie sú preplnené, kvalitná logistika požičovne, výška členského príspevku verzus cena väčších / náročnejších modelov. Princíp LEGOrentu sme synovi vysvetlili a myšlienka sa mu zapáčila. Prvýkrát sme LEGO požičali, keď mal meniny a jeho meninovým darčekom sa stalo prvé LEGO z LEGOrentu. Svoje rozhodnutie hodnotím pozitívne. Pri nákupe v obchodnom centre už od Samka nepočúvame prosby "Kúpte mi toto Lego", táto prosba je nahradená vyjadrením "Super LEGO, možno aj také raz dostanem z LEGOrentu". Sme radi, že skladanie Lega je jednou z aktívnych a tvorivých činností, ktorým sa Samko venuje.

   Ingrid, mama Samka (10 rokov)

  • Osobne mám veľmi dobré skúsenosti s požičiavanim Lega cez legorent.sk. Je to veľmi jednoduché. Zavoláte na jedno číslo a v priebehu dňa si môžete Lego vyzdvihnúť. Môj malý staviteľ sa vždy s nedočkavosťou tešil na nové Lego. Hneď sme ho doma postavili a hneď začalo hranie sa s Legom. Celé dni hranie pokračovalo a niekoľkokrát to bolo rozobraté a postavené znovu. Na konci mesiaca prišla ďalšia skúsenosť, keď so svojim dieťaťom rozkladáte Lego a spočítavate všetky súčiasky. Samozrejme rodič rozkladá a staviteľ dáva fajky na vytlačenom hárku so všetkými súčiastkami, ktorý sme si pred tým ofotili a vytlačili na tlačiarni. Po úspešnom zhrnutí súčiastok sme Lego odniesli a opakovalo sa to, čo som napísal na začiatku.

   Martin, otec Christophera (5 rokov)

  • Každý mesiac môžete mať za veľmi rozumný poplatok, novú, neopozeranú hračku podľa vlastného výberu a po vyhratí sa s ňou ju jednoducho vrátite naspäť. Práve tá rotácia sa mi na nápade požičať si Lego páči najviac. Požičiam si, vyhrám sa, vrátim a môžem si požičať iné.

   Marianna, mama Adamka (4 roky) a Tomáška (1 rok)

    

   Celú Marianninu recenziu si môžete prečítať tu.

    

    

  • Za seba to hodnotím ako parádny nápad. Chlapi, DVE hodiny sme sa s deťmi bez prestania hrali v izbe! Ok, občas to chcelo praktizovať dýchacie cvičenia, meditáciu a raz som si čosi nezrozumiteľne zúrivo mrmlal, ale stálo to zato. Niektoré najmenšie kúsky mi dali zabrať viac ako mŕtvy ťah alebo čelný drep, no čaro bolo v tom, že sme to skladali spolu. Ďalšiu hodinu sa deti hrali samé a dcéra už vymýšľala, ako z toho postaviť aj niečo iné. Ak sa ponuka stavebníc bude stále rozširovať, tak sa možno splnia moje detské sny o hradoch a pirátskych lodiach a vesmírnych staniciach a …. Ehm, chcel som povedať sny mojich detí.

   Peter, otec Miriam a Dávida

    

   Celú Petrovu recenziu si môžete prečítať tu.

  • Mňa, ako najviac upratujúcu časť osadenstva, teší najviac, že sa nám Lego doma zbytočne nebude hromadiť, ale aj napriek tomu ho bude veľa a bude stále iné. Tomu sa hovorí aj vlk sýty aj ovca celá. Vyskúšajte!

    

   Katarína, mama Terezky, Julinky, Marušky a Hanky

    

   Celú Kataríninu recenziu si môžete prečítať tu

  • Prečo si požičiavať Lego? Naučíte dieťa starať sa o cudzie, požičané veci. Už teraz vidím na Ninke, že sa inač správa ku knižke, ktorú máme požičanú, ako ku vlastnej. Aj mladšiu sestru upozorňuje, že kniha nie je naša, že ju nemôže žužľať :).

   Nina, mama Ninky (3 roky) a Naďky (1 rok)

    

   Celú Nininu recenziu nájdete tu.

  O nás Ako vznikol LegoRent

  LEGOrent sa zrodil v našich hlavách tesne pred narodením našej dcéry. Pri množení prvých hračiek vznikol nápad požičovne hračiek. Keďže sme LEGO fanúšikovia, voľba bola jasná. Kto teda za LEGOrentom stojí?

  Náš teamTvorcovia

  Matej

  Je kľúčový LEGO-expert v našom tíme. Aj preto má na starosti výber nových stavebníc, zaujímavostí zo sveta LEGA a marketing. Jeho vášňou je LEGO Technic, S-Brick a všetky technické novinky, ktoré zabezpečia, že sa jeho modely budú hýbať.

  LEGO®-SEN: „Postaviť z Lega aero-mobil (a pod touto zámienkou si kupuje stále nové a nové stavebnice).“

  Ľudka

  Skúsenosťami sa na Mateja nechytá a preto najradšej stavia podľa návodu. V LEGOrente sa stará o financie, každodennú prevádzku a ľudské zdroje ( =stará sa o Grétku a Huga ;)

  LEGO®-SEN: „Využiť Lego na rozvoj schopností malých a odblokovanie kreativity veľkých.“

  Grétka a Hugo

  Naši inšpirátori, vďaka ktorým Lego požičovňa vznikla. Grétka je už skúsená staviteľka, ktorá od Dupla pomaly prechádza na Lego. Aktuálne sú jej vášňou Lego vlaky, ktoré spolu s Matejom stavajú a púšťajú. Hugo sa zatiaľ na veľkú sestru len obdivne pozerá, ale už sa všetci tešíme, kedy sa aj on zapojí do stavania a testovania.