Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

4 vychytávky pre fanúšikov Lega

Máte radi Lego? Máme pre vás 4 super tipy, vďaka ktorým bude stavanie jednoduchšie a zábavnejšie.

1. Digitálny návod

Dokonca ani mnohí dlhoroční fanúšikovia Lega netušia, že návody na všetky Lego stavebnice sú dostupné aj v elektronickej podobe. Nájdete ich na tejto stránke - stačí zadať číslo setu a návod v pdf formáte je pripravený na stiahnutie. My na stavanie najčastejšie používame tablet, ale návod môžete otvoriť aj v počítači či telefóne. Digitálne návody majú množstvo výhod: Legorent

  • návod si môžete zväčšiť alebo zmenšiť podľa potreby
  • dajú sa lepšie rozoznať farby
  • listovanie v nich je jednoduchšie - oceníte to pri dlhom návode, ale aj pri malých deťoch - naša 4-ročná dcéra sa ma pri papierovom návode pravidelne pýtala "Mami, kde to pokračuje", lebo keď som jej ho zohla, aby nezaberal miesto na stole, po pretočení strán sa stratila
  • nikdy ho nestratíte ;)

 

 

 

2. Oddeľovač kociek

Oddeľovač kociek je asi najlepší vynález, s akým doteraz Lego prišlo. Oddeľovač Lega ochráni vaše nechty a oddelí aj tie najzákernejšie kocky. Vo videu vám ukážeme, ako ho použiť na oddelenie rôznych tipov kociek. A pod videom nájdete 3 tipy, ako ho získať.

1. Kúpte si set, v ktorom je oddeľovač Lega priložený. Tu nájdete zoznam setov, ktoré ho obsahujú.

2. Oddeľovač kociek si môžete kúpiť aj samostatne, napríklad priamo na Lego shope. Jeho cena je okolo 2 - 3€. Nájdete ho aj v rôznych menších Lego obchodoch. Zadajte do Googlu "oddeľovač kociek" alebo ho vyhľadajte podľa Lego čísla - 6240515.

3. Pridajte sa k našim členom. Oddeľovač Lego kociek vám pošleme ako darček k prvému požičanému Legu.

 

3. Príborník z IKEY

Ak staviate niektorú z LEGO stavebníc, je dobré kocky vysypať do priestrannej plytkej nádoby. Tak budú mať deti dobrý prehľad a nič sa nestratí. Príborníky z IKEY je na to ako stvorený. Ak máte IKEU ďaleko, určite nájdete niečo podobné v kuchynských potrebách vo vašom meste. Na menšie sety stači jeden, na väčšie radšej dva. Vysypané kocky potom roztrieďte podľa farieb. Triedenie podľa farieb ide veľmi rýchlo (roztriediť set na obrázku trvalo asi 30 sekúnd), ale veľmi zjednoduší hľadanie kociek pri stavaní. 

Legorent     Legorent      Legorent

 

4. Šablóna na Lego Technic

Kocky v návodoch väčšinou nebývajú zobrazené v mierke 1:1 a tak hlavne pri LEGU Technic je niekedy ťažké zistiť, ktorý diel treba v danom kroku použiť. Tento problém vyrieši šablóna v mierke 1:1, kde sú všetky používané tyče a kocky zobrazené v reálnych rozmeroch spolu s číselným označením. Kocku/tyčku jednoducho priložíte a hneď viete, ktorá je tá správna. Šablónu si môžete stiahnuť tu. Stačí si ju vytlačiť a prípadne zalaminovať. 

Legorent   Legorent   Legorent