Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

5. týždeň - O včelách a chrobákoch

LegorentV piatom týždni sme aj my pracovali ako včeličky. Pre najmenších máme návody na kvetinky, ktoré môžete postaviť z Dupla ale aj Lega. S väčšími si postavíme včielku aj ďalších hmyzošov. A pre Lego fajnšmekrov máme tip na mechanickú Lego kvetinu. Chystajte Legooooo!

Pre najmenších – jednoduché kvietky

Aký by to bol týždeň o včelách a chrobákoch, keby tie chúďatká nemali kam zaletieť? Tak im s najmenšími postavte nejaké kvietky! Sú na ne použité len základné kocky, takže ich môžete postaviť rovnako dobre z Dupla aj z klasického Lega. Tentokrát sa skutočne nemusíte obávať, že by ste doma niektorú z kociek nemali ;)

Legorent Legorent

Pre väčších – mucha, včela a lienka

Kým budete s najmenšími vyrábať kvetinky, môže sa starší súrodenec pustiť do stavania hmyzošov. Najjednoduchšia z tohtotýždňovej trojice je mucha. Možností, ako ju postaviť je viacero, podľa toho, aké kocky doma nájdete. Nemenné sú akurát krídla. Budete potrebovať tieto kocky:

Legorent

Pri včielke a lienke budete musieť podumať, ako im pripevniť nožičky. Pozrite si video, ako sme si s nimi poradili my. A neurobte rovnakú chybu - včela má tiež 3 páry nôh a nielen 2, ako tá naša. Uvedomili sme si to až po natočení videa pri písaní tohto článku blush 

Pre Lego expertov – mechanická kvetina

Opäť sme zašli po inšpiráciu k nášmu obľúbenému Jasonovi z JK Brickworks. Jason postavil kvetinu, ktorá dokáže otvárať a zatvárať okvetné lístky. Celý mechanizmus je pritom neuveriteľne jednoduchý – na stonke je umiestnený krúžok s oskami, ktoré sú guľovými kĺbmi pripevnené na lupene kvietka. Takže keď krúžok otáčate, zároveň hýbete lupeňmi. Aha, tu si to môžete pozrieť – ak chcete vidieť len mechanizmus, preskočte na koniec videa.

A ako vždy v prípade Jasona, aj tentokrát sa s nami podelil aj o návod na postavenie tejto nádhery

 

Ozaj, tušili ste, že Lego má v niektorých stavebniciach aj včelí úľ? No vážne! A jednu z nich máme aj v našom Katalógu. Skúste uhádnuť  v akej kategórii, skôr ako kliknete sem a presvedčíte sa na vlastné oči.

 

Mohlo by sa vám tiež páčiť:

Čítanie k týždňu O včelách a chrobákoch

Lego stavanie k 4.týždňu - O dopravných prostriedkoch

Lego stavanie k 3.týždňu - O bábätkách