Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Sean Kenney: 123 strán LEGO nápadov

LegorentSean Kenney je profesionálny LEGO staviteľ certifikovaný spoločnosťou LEGO (áno, aj také povolanie existuje), ktorý pôsobí v New Yorku. Zameriava sa hlavne na výrobu veľkých modelov, sôch a portrétov pomocou LEGO kociek. Zároveň je aj autorom viacerých kníh s návodmi na stavanie z Lega. 

U nás sa dala kúpiť zatiaľ len jeho kniha LEGO: Nejlepší modely (bohužiaľ je už všade vypredaná), ale v angličtine je dostupných viacero jeho kníh. My sme si objednali knihu 3-v-jednom Cool Cars and Trucks, Cool Robots, Cool City.

Kniha má mierne staromódnu grafiku, tak sme mali trochu obavy, čo bude zač. Príjemne prekvapila. Textu je v nej minimum, takže si pokojne môžete objednať anglickú verziu, aj keď po anglicky príliš neviete. Postavená je hlavne na obrázkoch. V každej kapitole je zopár detailných návodov a množstvo obrázkov s inšpiráciami, čo ďalšie si môžete postaviť. Napríklad v kapitole o autách je detailný návod na postavenie SUV, miniatúrnych autíčok a kamiónu. V časti o robotoch nájdete návod na jedného väčšieho robota a inšpirácie na stavanie rôznych častí tela menších robotov. Časť o meste obsahuje príklady stavania rôznych mestských exteriérov aj interiérového vybavenia, opäť v rôznych mierkach. Túto knihu jednoznačne ocení každý, kto má doma malých staviteľov.

Legorent Legorent Legorent Legorent Legorent Legorent Legorent 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

5 najužitočnejších stránok pre milovníkov Lega

9 superschopností, ktoré vaše deti získajú vďaka Legu

RECENZIA - Lego Friends 41323 Chata v zimnom stredisku