Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Lego návody: Prívesky na kľúče

Lego privesok na kluceV tomto článku vás naučíme postaviť psíčka a mačičku, ktorých rozmer v žiadnom smere nepresahuje 4cm. Ak ich zlepíte lepidlom, môžete ich použiť aj ako prívesok na kľúče. Takémuto parádnemu darčeku neodolá nikto z rodiny! Teda ak budete ochotní sa o nich podeliť  ;)

Na stavanie týchto miláčikov budete potrebovať tie najsammenšie kocky, aké doma máte. Ak ich máte pekne vytriedené, bude sa vám stavať jedna radosť. No a pokiaľ Lego roztriedené nemáte, toto môže byť dobrá motivácia. Keďže sme už nejaké to kilo Lega pretriedili, tu nájdete osvedčené tipy, ako na to.

Lego navody pes macka

A môžete sa pustiť do stavania!

Základom tela mačičky aj psíčka sú ploché kocky 1x2 a kocky s tyčkou 1x2, na ktorých sú upevnené nožičky. Tie sú zas vyrobené z plochých kociek 1x1 a 1x1 s uškom.

Požičovňa lega

Potrebovať budete tiež kocku 1x2 s jedným výstupkom v strede, aby ste mohli hlavičku či papuľku umiestniť na stred. Pokiaľ ju nemáte, nemusíte zúfať. Pomôže vám tretia finta z tohto článku.

No a na doladenie kocky 1x1 a 1x2 s rôznymi výstupkami. My sme použili takéto, ale určite nájdete aj iné možnosti. 

Požičovňa lega

Ak by ste doma nemali očká, alebo by ste robili toľko šteniatok a mačiatok, že by domáce zásoby nestačili, môžete použiť hladké okrúhle 1ky prípadne na ne oči namaľovať permanentnou fixkou.

 

Podrobný postup nájdete vo videonávode

 

Pokiaľ chcete psíčka a mačičku použiť ako prívesky na kľúče, sú potrebné ešte 2 kroky:

1. Jednu plochú 1x2 v strede tela nahraďte plochou 1x2 s tyčkou otočenou smerom hore. Cez túto dierku prevlečiete krúžok na kľúče, karabínku alebo retiazku, ako na našom obrázku.

Požičovňa lega

2. Kocky je potrebné zlepiť. Použiť môžete sekundové lepidlo alebo tavnú pištoľ. Tavnou pištoľou to ide ťažšie, ale kocky držia lepšie. Lepenie sekundovým lepidlom je bez problémov, ale možno budete musieť niektoré spoje lepiť opakovane.

 

Chytilo vás stavanie miniatúr? Ďalšie nápady na minimalistické stavanie nájdete v tomto článku.