Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Ako sa vyrába LEGO?

výroba LegaLEGO je fenoménom našej doby. Už dvakrát získalo cenu hračka storočia, a to stihlo za necelých 70 rokov svojej existencie. Ako vlastne také Lego vzniká? Pozrite sa snami do LEGO továrne v Dánsku.

Väčšina Lega začína svoju púť ako granule plastu, ktoré sú rozdelené podľa farieb do 14 síl. Tie spolu vážia až 33 ton. Odtiaľ plast putuje potrubím, aby bol následne rozomletý a premenil sa na kocky, z ktorých vzniknú  vesmírne lode, hrady alebo zvieratká. Vo fabrike pracuje viac ako 1000 strojov 24 hodín denne, a to bez akéhokoľvek zásahu človeka. Jediný stroj najprv roztaví plast pri 232 stupňoch Celzia, potom ho vytvaruje vo formách do tvarov kociek, ochladí a nakoniec vypľuje von do zberného koša. To všetko za menej ako 10 sekúnd. Keď je zásobník plný, robotický prepravník vymení plné zásobníky za prázdne a plné odvezie do skladu. Tu ich iný robot uloží na správnu policu.  

Takýto rýchly proces umožňuje Legu vyrábať 1,7 milióna kociek za hodinu, čo je 15 biliónov kociek ročne. A to nie je všetko. Pozrite si video zo série “ako sa to robí” a odhaľte zákulisie výroby Lega. 

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

5 najužitočnejších stránok pre milovníkov Lega

3 jednoduché tipy ako sa s deťmi zahrať s Legom