Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Srdiečko z Lega na 5 spôsobov

Požičovňa legaBlíži sa Deň matiek, tak sme pre vás pripravili návody na stavanie srdiečok. A nielen jeden. V článku nájdete hneď 5 rôznych spôsobov, ako postaviť srdiečko z Lega. Mamička sa určite poteší - nielen srdiečkam, ale aj chvíli voľného času, ktorý pre seba získa, kým deťúrence s ockom budú stavať :)

1. Srdiečka zo základných kociek (Lego alebo Duplo)

Na tieto srdiečka budete potrebovať len základné kocky (2x2, 2x4, prípadne 2x3) a postaviť ich zvládnu aj tí najmenší. Srdiečka majú pravidelný tvar, takže sa stavajú veľmi jednoducho. Začnete kockou 2x2 a každý ďalší rad urobíte na oboch stranách o jeden výstupok dlhší. Na našich srdiečkach sme takto urobili šesť poschodí. Siedme sme urobili rovnako dlhé ako šieste a potom sme začali stavať vrchné oblúčiky. Pri oblúčikoch pre zmenu robíte každý rad o výstupok kratší - v našom prípade sú teda na ôsmy rad potrebné dve kocky 2x4 a srdiečko zakončíte dvoma kockami 2x2.

Požičovňa legaPožičovňa legaPožičovňa legaPožičovňa legaPožičovňa legaPožičovňa legaPožičovňa lega

Požičovňa lega

Srdiečka môžete stavať z rôznych farieb a potom ich kombinovať do vzorov. Alebo môžete postaviť rôzne veľkosti srdiečok. A samozrejme srdiečka nemusia byť červené či jednofarebné - ako dokazujú výtvory našej 5-ročnej dcéry.

Požičovňa lega

 

2. Srdiečka so zaoblenými hranami

Stavajú sa rovnako jednoducho, akurát sa budete musieť najprv poriadne poprehŕňať v domácom Legu (teda ak ho nemáte vzorne vytriedené, tak ako sme vám to radili v tomto článku), aby ste našli zošikmené kocky. Na srdiečko z obrázku budete potrebovať 4 zošikmené kocky 2x2 a 6 opačne zošikmených kociek rovnakej veľkosti. Pre úplnú dokonalosť sú vrchné oblúky zarovnané plochými kockami 2x2 a na spodnom cípe je plochá 2x2.

Požičovňa lega

 

3. Obrys srdiečka

Stavia sa veľmi podobne ako srdiečko zo základných kociek. Je však oveľa krehkejšie, takže s malými deťmi sa radšej do tohto typu srdiečka nepúšťajte. Na postavenie srdiečka z obrázka budete potrebovať:

14 kociek 2x2

2 kocky 2x3

2 kocky 2x4

Požičovňa lega

4. Srdiečková mozaika

Tento typ srdiečka je naopak veľmi vhodný aj pre tých najmenších. Mozaiku môžete robiť zo základných kociek rovnako ako pri prvom srdiečku (2x2, 2x3, 2x4), alebo ak máte doma len menšie podložky z klasických jednoradových kociek. Mnohým deťom stačí vyložiť kocky a podložku a pustia sa do stavania s vervou sami. Ale pokiaľ chcete, môžete im stiahnuť predlohu - predlohu na malú podložku 16x16 aj na veľkú podložku 32x32 nájdete tu.

Požičovňa lega

 

5. Srdiečkový prívesok

Posledné, ale o nič menej efektné srdiečko, je na stavanie úplne jednoduché. Oveľa náročnejšie bude nájsť tie správne kocky. Pokiaľ ich doma nemáte (alebo sa vám v množstve Lega nechce hľadať), objednajte si ich z Bricklinku. Nájdete ich tam pod číslom 3176. Že neviete, čo to Bricklink je a ako sa odtiaľ objednáva? Poradíme vám v tomto článku. No a pokiaľ toto srdiečko zlepíte lepidlom, môže z neho byť efektný prívesok napríklad na kľúče, ktorý bude mamke pripomínať jej miláčikov každý deň v roku.

Požičovňa lega

No a ak chcete potešiť mamičku úplne najviac, postavte jej všetkých 5 druhov srdiečok. A potom si pozrite naše ďalšie návody a ešte v chvíľu pokračujte v stavaní - lebo chvíľa času pre seba je pre každú mamu rovnako cenná ako srdiečko :)