Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Netradičné vianočné gule

Netradičné vianočné gule z LegaVianočné gule z Lega? No jasné! Sú krásne a ich stavanie zabaví deti aj dospelých. Brúsila som si na ne zuby niekoľko rokov a konečne sa mi nájsť si na ne pred Vianocami čas.

Aj keď vyzerajú zložito, ich stavanie je veľmi jednoduché. Začnite tým, že zapojíte deti a necháte ich hľadať potrebné kocky ;)

Na vnútro gule budete potrebovať:

2 ploché kocky 4x4 (na farbe nezáleží)

8 kociek s 1x2 s dvoma výstupkami vpredu (na farbe nezáleží)

Požičovňa legaNetradičné vianočné gule z Lega

V návode, ktorý som našla na internete, boli na vytvorenie 3D efektu použité kocky 1x1 s výstupkami na všetkých štyroch stranách, ktoré boli umiestnené v rohoch plochej kocky. Pri stavaní som však zistila, že pripevniť všetkých 6 stien "gule" na takto postavené vnútro nie je práve jednoduché. Kocky mali tendenciu odlamovať sa. Preto som ich nahradila kockami 1x2 s výstupkami (vpredu alebo na oboch stranách), ktoré som umiestnila do stredu platničky 4x4.

Na vonkajšiu stranu gule budete potrebovať:

18 plochých kociek 2x4

12 plochých kociek 1x2

6 plochých kociek 2x2

Pokiaľ ste nudný dospelák ako ja a chcete mať guľu jednofarebnú, musia byť všetky rovnakej farby. Ak vám náhodou začne dochádzať zistíte, že mnohé z nich môžete vykombinovať aj z iných veľkostí kociek. A ak necháte stavanie na deti, budete mať nádherné gule hrajúce všetkými farbami wink 

Potom už len na vrch gule umiestnite okrúhlu kocku s uškom a môžete vešať na stromček. Ak ju nemáte, takisto si môžete pomôcť inými kockami. Nevyzerajú síce tak efektne, ale účel splnia.

Netradičné vianočné gule z Lega

Zapáčilo sa vám stavanie ozdôb z Lega? Ďalšie nápady nájdete v tomto článku a v tomto článku.