Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

4 tipy na vianočné Lego aktivity

Vianočné Lego aktivityChcete upratovať a piecť, aby ste do Vianoc všetko stihli, ale neustále sa vám popod nohy popletajú deti? Neustále chodia a vypytujú sa, kedy už budú Vianoce? V tomto článku nájdete tipy na vianočné aktivity z Lega, ktoré ich zabavia, kým prídu Vianoce.

Tipy sú zoradené od najjednoduchších po náročnejšie. Všetky sú však dostatočne jednoduché na to, aby ich deti zvládli bez vašej pomoci.

 

1. Postavte si stromček z Dupla

Budete potrebovať veľkú Lego podložku a rôzne zelené a hnedé kocky z Dupla. Netrápte sa, ak nemáte dostatočne veľkú DUPLO podložku. Použiť môžete aj podložku z klasického "malého Lega" - vďaka geniálnosti Lega budú Duplo kocky držať aj na nej. Ak máte doma väčšie aj menšie deti, môžu na stromčeku pracovať spoločne. Najmenší postavia stromček z Dupla a tí väčší naň vyrobia ozdoby z Lega. Na prvom obrázku je inšpirácia, ktorú som našla na Pintereste. A druhý obrázok ilustruje, ako sa aktivity zhostili moje deti.

 Požičovňa lega Požičovňa lega 

 

2. Postavte si snehuliaka

Okrem obyčajných bielych a čiernych kociek rôznych veľkostí budete potrebovať 6 bielych kociek 1x2 s dierkou v strede, 5 čiernych okrúhlych jednotiek a jednu oranžovú okrúhlu jednotku. Malé okrúhle jednotky vložíte do dierok ako uhlíky a mrkvu. Pokiaľ bude snehuliak zavesený ako ozdoba na stromčeku, použite kocku s dierkou aj v klobúku a jednotky vložte do dierok z oboch strán. 

Požičovňa lega Požičovňa lega

 

3. Vianočné vločky z Lega

Na vločky sa najlepšie hodia biele a modré ploché kocky veľkosti 2x2, 1x3 a 1x6. Odporúčam začať stavanie tým, že si čo najviac takýchto kociek vyhľadáte vo vašom Legu. Potom sa už môžete pustiť do stavania - buď podľa vlastnej fantázie, alebo sa inšpirujte našimi obrázkami Lego vločiek. Na zavesenie sa ideálne hodí jednotka s uškom, takzvaný lamp holder (Lego číslo 4081). 

Požičovňa lega Požičovňa lega Požičovňa lega

 

4. Vianočná mozaika 

Lego mozaiky sú fantastická aktivita aj pre tie deti, ktoré stavanie z Lega až tak nebaví. Navyše si pri nich precvičia aj počítanie a pozornosť. Tento vianočný škriatok sa vojde na 2 malé podložky 16x16. Alebo môžete deťom na začiatok ponúknuť štvorčekový papier a nechať ich vymyslieť si vlastnú predlohu s vianočnou tematikou. A ak vaše deti mozaiky chytia, ďalšie inšpirácie nájdete v tomto článku.

Požičovňa lega