Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Lego pre dospelých? Lego Forma!

LegorentLego patrí medzi najpopulárnejšie značky na svete. Milujú ho rovnako deti ako dospeláci. Ale len málo dospelých si kupuje Lego pre seba. Dánska firma to chce zmeniť, a preto prichádza na trh s novým typom Lega pre dospelých, ktoré je Legom len z polovice – z druhej polovice je to omaľovánka. Volá sa Lego Forma a jeho ambíciou je pomôcť dospelákom zbaviť sa stresu a naštartovať svoje kreatívne myslenie.

Lego pre seba samých momentálne kupujú 3 typy dospelých:

  1. AFOLs (Adult Fans of Lego), čiže dospeláci, ktorí milujú Lego a kupujú si obrovské sety ako 7500-kockový StarWars Millenium Falcon alebo 4287-kockový Tower Bridge zo série Lego Expert
  2. Dospeláci, ktorí si občas z nostalgie kúpia nejaký menší set alebo stavajú sety určené pre dospelých ako je LEGO Architecture
  3. Poslednú, najmenšiu skupinu tvoria profesionáli, ktorí Lego využívajú pri svojej práci. Jedným z nich je napríklad známy dánsky architekt Barjke Ingels, ktorý si z Lega robí prototypy svojich stavieb.

 

Okrem týchto troch skupín existuje veľké množstvo dospelých, ktorí si Lego nekupujú. A práve túto skupinu chce spoločnosť Lego prilákať svojou novou sériou Lego Forma. Tento krok má logiku. Veď rôzne typy manuálnych činností ako kreslenie, vyfarbovanie a domáce majstrovanie sú upokojujúcim prostriedkom dospelákov 21.storočia.

Lego Forma bude kombináciou Lego Technic kociek a papierovej kože, ktorú si staviteľ môže dotvoriť podľa svojich predstáv. Lego kocky budú tvoriť kostru ryby, ktorá sa vďaka rôznym hriadeľom a prevodom bude vlniť akoby bola živá. Pretože práve ryba bude prvým modelom zo série Lego Forma.

Legorent Legorent  

Okrem netradičného produktu zvolilo Lego aj netradičný spôsob financovania. Namiesto tradičného uvedenia na trh sa rozhodli pre financovanie cez crowdfundingovú platformu Indiegogo. Týmto krokom si chce spoločnosť Lego overiť, či bude o takýto typ Lega záujem.

Aj keď sa v kampani podarilo vyzbierať viac ako 1300% pôvodne stanoveného cieľa, na Slovensku si Lego rybu asi tak skoro nekúpite. Ale to nevadí, lebo relaxovať s Legom môžete aj bez toho, aby ste si ho kupovali :) 

 

Spracované podľa https://www.fastcompany.com/90266752/legos-latest-set-targets-stressed-adults