Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Darček pre ocka | Vlastnoručný a originálny

Darček pre otcaMá váš ocko rád Lego? Nosí (občas) kravatu? Tak potom ho určite poteší tento originálny darček. Vyrobiť Lego sponu na kravatu je veľmi jednoduché, zvládnete to za pár minút. 

My sme nášmu tatovi chceli dať Lego sponu na kravatu ako darček už minulý rok ku Dňu otcov. Bohužiaľ, zháňanie "materiálu" zabralo viac času ako som myslela, a tak som ju dokončila až po sviatku ;) Ale nevadí, potešil sa aj tak a hneď si ju aj zobral na služobku.

Budete potrebovať:

  • tavnú pištoľ
  • plochú Lego kocku 1x8 (v prípade kratšej spony stačí aj 1x6)
  • sponu na kravatu - toto sa ukázala byť najproblematickejšia časť plánu, lebo nikde v obchodoch som nevedela nič použiteľné zohnať. Nakoniec ma zachránila mama a staré spony na kravatu môjho ocka.

Keď už toto všetko máte, tak ste za vodou. Potom už stačí len poriadne nahriať tavnú pištoľ, nakydať lepidlo zo spodnej strany kocky a pritlačiť na sponu. Lepidlom nešetrite. Keď ho dáte málo, nebude to držať. Ak vám vytečie povedľa, dá sa to po zatuhnutí ľahko odstrániť.

Darcek pre otca

Ja som sa nevedela rozhodnúť, aká farba bude najpraktickejšia a tak som vyrobila spony dve - tmavosivú a žltú. Som zvedavá, ktorú bude manžel nakoniec častejšie používať ;)

Ak si na vlastnoručnú výrobu netrúfate, sponu si môžete aj kúpiť. O žiadnom slovenskom výrobcovi zatiaľ neviem, ale keď zadáte do Googlu "Lego tie clip", nájdete eshopy, ktoré takéto spony predávajú.

No a ak je milovníkom Lega, okrem Lego spony na kravatu ho určite poteší aj predplatné do požičovne Lega. wink