Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

8. týždeň - O spánku

LegorentMinulé Prečítané leto bol mojím favoritom týždeň O meste. Postavili sme si vtedy ulicu s domami ako v Lego City, spomínate? No a tento rok vám poradíme, ako vaše domy zariadiť tak, aby sa v nich dobre spalo.

Ak ste s nami minulý rok ešte nestavali, tak len pripomeniem, že v týždni O meste sme radili, ako si z obyčajného domáceho Lega postaviť celú ulicu krásnych budov. Ako si postaviť okná, balkóny, markízy či fasádu tak, aby bol každý dom trochu iný a spolu tvorili krásnu ulicu. A takto vyzeral výsledok nášho minuloročného snaženia.

Legorent

Naše domčeky ostali postavené celý rok, lebo Grétka si ich pravidelne pýtala z poličky a hrala sa s nimi (a mne bolo beztak ľúto ich rozobrať, tak sa mi páčili ;)). Tento rok sme ich posunuli na novú úroveň. Červený a biely domček sme spojili do jedného zatváracieho domčeka. A na týždeň O spánku sme ich zariadili tak, aby sa v nich dobre spalo.

Legorent Legorent Legorent Legorent

Čo potrebujeme na to, aby sa nám dobre spalo? Predsa príjemne zariadenú spálňu s pohodlnou posteľou.

 

Ale nejeden (nielen) rodič zaspí aj na gauči, pri rozčítanej knihe alebo prozaickejšie – pri zapnutej telke.

 

Niekedy nám v spánku bránia oveľa prozaickejšie príčiny – sme hladní (hladné? alebo skôr maškrtné ;)). Tak vám pre istotu ukážeme aj to, ako si do vášho domčeka postaviť chladničku. Aj kredenc, aby ste si mali kam schovať tú v Prečítanom lete často spomínanú Horalku ;)

 

A samozrejme, tak ako zdôrazňujeme našim deťom, pred spaním sa treba ísť vy…

 

Toto je téma, ktorá spojí celú rodinu. Školáci domček zariadia, drobci sa so zariadeným domčekom budú radi hrať a mamičky to doladia do úplnej dokonalosti. Viem to, sama som nad ním strávila nejeden večer a keby ma nečakal ešte posledný týždeň Prečítaného leta, “pohrala” by som sa aj dlhšie ;)

Legorent Legorent Legorent Legorent