Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Ručne vyrobené darčeky: cestovné piškvorky

LegorentPrinášame vám ďalší tip na "ručne vyrobené darčeky" vhodné aj pre tých, ktorí majú obe ruky ľavé. Vyrobiť darček z Lega totiž dokáže každý. Tento "ručne vyrobený darček" je takisto veľmi univerzálny - je to skvelý darček pre brata, pre sestru aj pre kamarátku. Cestovné piškvorky z Lega ocení každý, kto sa rád hrá a/alebo veľa cestuje.

Na cestovné LEGO piškvorky budete potrebovať:

  • LEGO podložku 16x16 
  • biele ploché kocky 1x4 - 6 ks
  • biele ploché kocky 1x6 - 2 ks
  • biele ploché kocky 1x8 - 2 ks
  • farebné kocky 2x2 - 5 ks (minimálne 2 rôzne farby)
  • vrecúško na zips (dá sa kúpiť v papiernictve, napríklad takéto)

Na podložku umiestnite ploché kocky tak, aby vytvárali sieť. Začnite kockou 1x4, ktorú umiesnite na 6ty výstupok v druhom rade od kraja. Rovnobežne s ňou o 5 výstupkov ďalej umiestnite druhú plochú kocku 1x4. Kolmo na ne pripevnite kocky 1x6 a 1x8 tak, aby na oboch okrajoch ostal jeden výstupok voľný.  Pokiaľ nemáte kocky presne podľa zoznamu, môžete skombinovať aj iné ploché kocky tak, aby ste vytvorili "čiaru" so 14mi výstupkami. Celý tento postup zopakujte ešte raz a hracia plocha je hotová.

LegorentLegorentLegorent

Farebné kocky 2x2 usporiadajte do "komínikov" a hra sa môže začať. Ak máte viac farieb, môžete si dať každé kolo hry s inou farbou. No a ak ste členom LEGOrent klubu, pri vyberaní vám pomôže oddeľovač, ktorý ste dostali so svojim prvý LEGO setom ;). 

Bonus na záver - rovnako ako aj ďalšie ručne vyrobené darčeky z Lega, aj tento je 100%tne bezodpadový - ak vás prestane baviť, jednoducho ho rozoberiete :)

 

Postavené podľa mamapapabubba.com