Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Prečítané leto bude perfektne vyskladané!

LegorentLeto znamená veľkú radosť pre deti. A úľavu aj starosti pre rodičov. Úľavu preto, že sa netreba každé ráno naháňať do školy. A starosti preto, že na každý deň treba deťom vymyslieť nejaký program. Taký, ktorý ich bude baviť. Taký, ktorý bude baviť aj vás, rodičov. Taký, ktorý vás nevyšťaví ani nevyžmýka vašu peňaženku. Aby deti nestrávili leto pred telkou alebo za počítačom. Aby sa po prázdninách nevrátili do škôl a škôlok s prázdnymi hlávkami. 

Lebo prázdninový útlm (po anglicky summer sledge) je pliaga. Ak ste o ňom ešte nepočuli, prečítajte si viac tu.

Prečítané leto vzniklo, aby všetkým rodičom s touto úlohou pomohlo. A tohtoročné Prečítané leto bude ešte parádnejšie ako to minuloročné. Pretože okrem čítania budeme aj stavať z Lega (a aj piecť, tvoriť a mnoho ďalšieho – o všetkom sa dozviete tu). Lego je totiž rovnako ako čítanie pre detské hlavičky ako zázračný prútik. Nevedeli ste o tom? Tak kliknite sem a prečítajte si viac.

Ako bude vyskladané leto prebiehať? Vždy v pondelok zverejníme staviteľskú výzvu, ktorá bude nadväzovať na tému Prečítaného leta. A počas celého týždňa k nej budeme zverejňovať videá, návody a nápady, ako na to. Pokiaľ máte doma malého staviteľa či staviteľku, môžete sa hneď pustiť do práce. Ak však už vaša výmyselníčka či výmyselník čo-to o svete vedia, odporúčame sofistikovanejší prístup:

  • pozrite si tému
  • navrhnite vlastný dizajn
  • stavajte a porovnávajte modely
  • rozprávajte sa o tom, ako to funguje alebo nefunguje
  • experimentujte a objavujte
  • a hlavne bavte sa!

Prajeme nádherne vyskladané leto plné úžasných príbehov!