Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Požičovňa hračiek? Vyspovedali sme mamu, ktorá si požičiava LEGO.

LegorentPožičovňa hračiek je niečo, o čom už rozmýšľal asi každý rodič - alebo aspoň každá mama pri 3754tom upratovaní detskej izby. Lenže v našich končinách je zatiaľ požičovní hračiek ako šafranu. Požičovňa Lega LEGOrent je prvou lastovičkou. 

 

Aké to je, požičať si Lego? Bude ho chcieť dieťa potom vrátiť? A vôbec, nebolo by predsa lepšie si Lego kúpiť? Prečítajte si, čo o tom hovorí mama Inga a jej syn Samko.

Môžeš nám stručne predstaviť vašu rodinku ?

Sme štvorčlenná rodina, máme dvoch synov vo veku 20 a 10 rokov. Služby LEGOrentu využíva mladší syn Samko.

 

Aký je váš vzťah k Legu ? Koľko ho doma máte ?

Náš vzťah k Legu je pozitívny - Lego vytvára priestor na aktívne, tvorivé a kretívne vyplnenie času dieťaťa. Prvý kontakt s Legom mal Samko vo veku 2 rokov, jednoduché modely a skladačky mal už v škôlke. Približne vo veku 4 rokov sme mu začali kupovať prvé modely. Doma ich máme pomerne veľa, časom sa na poličkách množili modely, krabice a návody.

 

Čím ťa oslovila myšlienka LEGO požičovne ?

Myšlienka LEGO požičovne ma oslovila od prvej chvíle. Dôvodov je viac - pravidelný prístup k novým modelom, poličky v detskej izbe nie sú preplnené, kvalitná logistika požičovne, výška členského príspevku verzus cena väčších / náročnejších modelov. 

 

Ako na to reagoval Samko ? Legorent

Princíp LEGOrentu sme mu vysvetlili a myšlienka sa mu zapáčila. Prvýkrát sme LEGO požičali pred rokom v auguste. V tom čase mal meniny a jeho meninovým darčekom sa stalo prvé LEGO z LEGOrentu. Dohodli sme sa, že narodeninové, meninové a vianočné LEGO darčeky nahradíme stavebnicami z LEGOrentu a Samko s týmto návrhom súhlasil.

 

Nebolo mu ľúto po mesiaci stavebnicu vrátiť ?

Nie, to sa nám ešte nestalo. Po prevzatí stavebnice si model postavil, odfotil si ho a zdieľal foto - modely s kamáratmi. Približne po 2 týždňoch záujem o stavebnicu klesol, model ostal na poličke a jeho ďalšie otázky smerovali k tomu, kedy príde ďalší model a čo to bude. Skutočnosť, že aktuálny model nahradí novým modelom bola pre Samka motivujúca. Aktuálny model rozložil na diely, smútok prípadne ľútosť nahradil radostnými pocitmi z očakávania nového modelu.  

Legorent

 

Ktorá stavebnica sa mu páčila najviac ? 

Technic - cestná motorka a požiarne lietadlo

 

 

Našimi členmi ste už viac ako pol roka. Ako hodnotíš svoje rozhodnutie spätne ?

Svoje rozhodnutie hodnotím pozitívne. Pri nákupe v obchodnom centre už od Samka nepočúvame prosby "Kúpte mi toto Lego", táto prosba je nahradená vyjadrením "Super LEGO, možno aj také raz dostanem z LEGOrentu". Sme radi, že skladanie Lega je jednou z aktívnych a tvorivých činností, ktorým sa Samko venuje.

 

Čo by si odkázala tým, ktorí o požičiavaní Lega ešte len uvažujú ?

Rodičia, neváhajte ani chvíľu! Myšlienku LEGOrentu oceníte už po krátkom čase. Darčeky od starých rodičov a príbuzných pri rôznych jubileách môžete nahradiť darčekom z LEGOrentu. Štandardný záujem o stavebnicu trvá cca 2 týždne po doskladaní modelu, na poličkách na ne sadá prach a skôr či neskôr budú odsúdené na uloženie do pivníc prípadne i zahodenie. Stavebnica z LEGOrentu splní Vaše očakávania: aktívne využitie voľného času dieťaťa + splnenie jeho túžby mať nové LEGO + pravidelné doručenie nových modelov. To všetko s kvalitnou logistikou z pohodlia domova a za primeranú cenu.