Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Lego profesor - nová pozícia na univerzite v Cambridge

LegorentUž len 3 dni vám ostávajú na zaslanie životopisu, pokiaľ sa chcete uchádzať o momentálne najatraktívnejšiu pozíciu v oblasti vzdelávania – Lego profesor pre hru, vzdelávanie a rozvoj na univerzite v Cambridge.

Uzávierka prihlášok na túto novú pozíciu je v piatok 20.januára. Úspešný kandidát/kandidátka sa bude môcť tešiť nielen zo štandardných benefitov typického profesora v Cambridge – okrem iného z priemerného ročného platu takmer 84 000 libier – ale zároveň sa postaví na čelo novovytvoreného Centra pre výskum hry vo vzdelávaní.

Pozícia bude spolufinancovaná nadáciou spoločnosti Lego. Táto nadácia je presvedčená, že hra má pri rozvoji detí kľúčovú rolu. “Chceme britskú vládu podporiť v tom, aby presadzovala v školách viac hravého vzdelávania namiesto testovania”, povedal Stjerne Thomsen. Ak deti učíme pomocou štandardizovaného testovania, naučia sa iba riešiť zadané úlohy a dopracovať sa k preddefinovaným cieľom. V reálnom živote však budú potrebovať vedieť spolupracovať, riešiť problémy a prichádzať s nápadmi. Hra je kritická pre rozvoj týchto zručností. Pri hre používate svoju fantáziu na plánovanie vecí, predpovedanie výsledku a riešenie problému z rôznych perspektív.

“Prínos hry vo vzdelávaní zatiaľ nebol dostatočne preskúmaný”, povedala profesorka Anna Vignoles, dočasná riaditeľka Centra. “Veľa ľudí tvrdí, že hra podporuje učenie, že je pre deti dôležitá. To všetko môže byť pravda, ale v súčasnosti pre to existuje prekvapivo málo vedeckých dôkazov. Cieľom Centra je spustiť dôkladný výskum, ktorý preskúma dôležitosť hry vo vzdelávaní a spôsoby, ako môže zlepšiť výsledky študentov.” Napriek tomu, že Lego spolufinancuje pozíciu profesora aj Centra, jeho aktivity a smerovanie budú plne v kompetencii novovybraného profesora.

 

Zdroj: The Guardian