Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

LEGO návody - Srdiečko pre mamičku

LegorentBlíži sa Deň matiek, tak sme pre vás pripravili návod na stavanie srdiečok. Toto jednoduché stavanie s oteckovou pomocou zvládnu aj tí najmenší. Mamička sa určite poteší - nielen srdiečkam, ale aj chvíli voľného času, ktorý pre seba získa, kým deťúrence s ockom budú stavať :)

Srdiečka majú pravidelný tvar, takže sa stavajú veľmi jednoducho. Začnete kockou 2x2 a každý ďalší rad urobíte na oboch stranách o jeden výstupok dlhší. Na našich srdiečkach sme takto urobili šesť poschodí. Siedme sme urobili rovnako dlhé ako šieste a potom sme začali stavať vrchné oblúčiky. Pri oblúčikoch pre zmenu robíte každý rad o výstupok kratší - v našom prípade sú teda na ôsmy rad potrebné dve kocky 2x4 a srdiečko zakončíte dvoma kockami 2x2.

Legorent  Legorent  Legorent  Legorent  

Legorent  Legorent  Legorent 

Srdiečka samozrejme nemusia byť len červené - keď ich postavíte z rôznych farieb, môžete ich stavať na seba alebo vedľa seba a vytvárať rôzne vzory. Deti fascinuje, ako do seba krásne zapadajú. 

LegorentLegorentLegorent

Legorent

Vyskúšajte, koľko rôznych srdiečok dokážete postaviť z kociek, ktoré doma máte. Môžete vyskúšať stavať srdiečka rôznych veľkostí. A pokročilí stavitelia môžu skombinovať 2 srdiečka do jedného (kocky v strede prekrížiť) a postaviť 3D srdiečko.

 

 

A ak ju chcete potešiť ešte viac, pozrite si naše ďalšie návody a ešte chvíľu pokračujte v stavaní :)