Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

Čo sa dá postaviť z tohto Lega? Apka vám poradí!

BrickitMám doma hromadu Lega a potrebovala by som zistiť, aké stavebnice tam sú. Existuje taká služba?

Takéto otázky dostávame pravidelne. Bohužiaľ, takáto služba zatiaľ neexistuje. Ale objavila sa nová aplikácia, ktorá sa k tomu aspoň blíži. Volá sa Brickit, zatiaľ je zdarma pre iOS (neskôr by mala pribudnúť aj verzia pre Android) a my sme pre vás otestovali, čo dokáže.

 

Postup je jednoduchý:

1. Rozhrniete kocky na stôl tak, aby sa neprekrývali.

2. Odfotíte ich z výšky 50 – 70cm. Dbajte na to, aby boli dobre osvetlené a aby sa vám všetky vošli do záberu.

3. Brickit následne kocky identifikuje a nájde vám návody na modely, ktoré z týchto kociek môžete postaviť.

 

Ako vidieť na videu, Brickit hľadá návody (hlavne) spomedzi návodov na stavanie z Lega Classic. Sú to jednoduchšie návody, ktoré sú ideálne pre začínajúcich staviteľov. Takže pokiaľ máte doma menšie deti, Brickit je pre vás to pravé.

 

Ak máte doma väčšiu zbierku a chceli by ste si postaviť niečo náročnejšie, Brickit vám zatiaľ príliš nepomôže. Rozpoznávanie kociek zatiaľ nefunguje veľmi spoľahlivo. Aj niektoré návody, ktoré vám Brickit ponúkne, úplne farebne nezodpovedajú kockám, ktoré máte. Navyše žiadne zložitejšie návody zatiaľ k dispozícii nie sú. No a to, že by rozpoznal, aké stavebnice máte v tom zmiešanom Legu od bratranca, je stále hudba budúcnosti.

Suma sumárum. Brickit určite poteší menších staviteľov. Môžete vyskúšať aj s väčšími – nájdený návod ich možno inšpiruje k nejakému vlastnému, zložitejšiemu projektu. A my budeme Brickit určite ďalej sledovať. Verím, že toto ešte nie je ich posledné slovo ;)