Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

9. týždeň - O odvahe

LegorentOdvaha a strach idú spolu ruka v ruke. Veď keby nás netrápili rôzne strachy, nepotrebovali by sme ani odvahu. Preto sme sa tento týždeň rozhodli postaviť si z Lega veci, ktoré naháňajú strach. V prípade tých menších sú to rôzne príšery a bubáci, tí väčší (a často aj dospelí/dospelé) sa boja skôr pavúkov či netopierov. Postavte si ich z Lega – zabavíte sa a možno vám to dokonca pomôže prekonať váš strach.

Pre malých – stavanie príšeriek

Legorent

Pamätáte si ešte film Monsters a.s.? Je to príbeh mesta Monstropolis, ktoré je poháňané energiou z detského kriku. V najdôležitejšej továrni tohto mesta totiž pracujú príšerky – profesionálni strašiči – ktorí v noci prechádzajú cez dvere skríň do detských izieb a strašia deti. Vystrašené však nie sú len deti. Boja sa aj strašiči, pretože ich práca je skutočne nebezpečná – deti sú totiž toxickéaspoň strašiči si to myslia). Až raz …

Monsters a.s. patrí medzi naše obľúbené kreslené filmy a jednoznačne ho odporúčame zaradiť do vášho programu na tento týždeň. A pokiaľ si Sulley a Mike Wazowski získajú aj vaše srdcia, môžete si ich postaviť aj z Lega, ako sme to urobili my.

Príšeriek sa síce nebojíme, ale toto stavanie aj tak vyžadovalo odvahu. Rozhodli sme sa, že naši hrdinovia musia mať krásne farby presne ako vo filme. No a limetkovo zelených a tyrkysovo modrých kociek máme v našich zásobách Lega ako šafranu. Lenže, nie je umenie stavať, keď máte Lega veľa. Umenie je, postaviť z toho, čo doma máte wink

Samozrejme, v detskom svete existuje nespočetné množstvo príšeriek, skutočne strašných aj tých veselých. Môžete sa o nich s deťmi porozprávať a postaviť si vlastné príšerky, stelesňujúce strachy ale aj fantáziu vašich detí.

 

Pre veľkých – stavanie pavúkov

LegorentPre veľkáčov, ktorí sa už príšeriek neboja, máme na tento týždeň inú úlohu. Postavte si pavúkov (a otestujte, aká je vaša mamina odvážna laugh).

My sme si postavili dvoch – jedného hrôzostrašného a druhého, ktorý naháňa strach len na prvý pohľad. Stačí mu vymeniť červené oči za zasnené mihalnice a stane sa z neho domáci miláčik.

Legorent Legorent

Pri stavaní pavúkov je najväčšou výzvou stavanie nôh. Obaja naši pavúci ich majú postavené inak. Návod na veľkého pavúka sme aj natočili. No a z čoho má postavené nohy malý pavúčik, sme aspoň nafotili. Poprehŕňajte sa vo vašom domácom Legu, určite nájdete ďalšie vhodné kocky na stavanie pavúčich nožičiek. wink

Legorent