Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

5 nápadov na Halloweenske stavanie

Lego HalloweenJesenné prázdniny, Halloween a skoršia tma sú kombinácia, ktorá nás priam ponúka, aby sme vytiahli Lego. V tomto článku nájdete 5 nápadov na Halloweenske stavanie – od úplne jednoduchých až po náročné.

1. Lego duchovia

Lego duch

Aký by to bol Halloween bez duchov? Takéhoto ducha zvládnu aj tí najmenší. Je postavený zo základných kociek, takže môžete použiť rovnako Lego ako aj Duplo. Pokiaľ by ste chceli “sofistikovanejšieho ducha”, tak tu si môžete stiahnuť o niečo náročnejší návod.

 

2. Halloweenske mozaiky

O tom, že milujem mozaiky, som už písala viackrát. Lego mozaiky zaujmú aj deti, ktoré radi tvoria alebo ich bežné stavanie až tak nebaví. Precvičia si pri nich pozornosť, trpezlivosť, aj počítanie a kobinatoriku (aby dokázali postavať vzor z kociek, ktoré doma majú).

Niektoré deti si motív vymyslia samé, iné radšej stavajú podľa predlohy. Tu si môžete stiahnuť predlohu na tekvicu, ducha a pavúka vo veľkosti malej podložky (16 x 16 výstupkov).

Požičovňa lega

 

3. Netopiere

Návod je síce pre Lego Duplo, ale ani u nás doma sme nemali dostatok čiernych kociek. Takže sme si návod trochu upravili a postavili netopiere z klasického Lega. 

Lego netopier

4. Pavúky

Pavúky sú stavanie pre skúsenejších staviteľov a staviteľky. Najväčšou výzvou je stavanie nôh. Hlavne, ak ich chcete mať pohyblivé. Môžete skúsiť jednoduchší spôsob odfotený na obrázku alebo sa inšpirovať našim natočeným návodom. Alebo vymyslieť vlastný spôsob a pochváliť sa svojim pavúkom aj na našom FB.

Lego spider

 

5. Tekvice

Miesto vyrezávania tekvice si ju môžete postaviť z Lega. Ozajstnú sviečku samozrejme dovnútra nedávajte, ale aj s LEDkovým kahančekom vyzerá efektne. Môžete sa inšpirovať jednoduchšou verziou, akú postavili chlapci z FrugalFun, alebo postaviť “profi” tekvicu, ako je to v tomto návode.

Svetlonos z Lega

 

Prajem vám strašidelne vyskladaný Halloween!

Ľudmila Grajcárová

zakladateľka požičovne Lega