Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

2. týždeň - O rastlinách

LegorentV druhom týždni Prečítaného leta si budeme čítať o rastlinách. Pýtate sa, čo majú rastliny spoločné s Legom? To je veľmi jednoduché! Z Lega sa dá totiž postaviť aj mnoho užitočných vecí – napríklad taký kvetináč.

Bod prvý – rozprávajte sa o tom, ako to funguje

Kým sa pustíte do stavania, porozprávajte sa s deťmi o rastlinkách. Čo potrebujú, aby sa im darilo? Budete rastlinku pestovať zo semienka? Alebo vyrobíte LEGO kvetináč na kvietok, ktorý už doma zasadený máte?

 

Bod druhý – navrhnite vlastný dizajn

Navrhnite deťom, aby si kvetináč ešte pred stavaním nakreslili.

  • Aký veľký bude? Aký bude mať tvar?
  • Ako zabezpečíte, aby z kvetináča mohla odtekať voda? Aké kocky by ste na to mohli použiť?
  • Ak budete stavať kvetináč na kvietok v plastovom kvetináči – aký veľký ho musíte postaviť, aby kvetináče do seba pasovali? (kvetináče väčšinou bývajú hore širšie ako dolu)

 

Bod tretí – pustite sa do stavania

Nám sa podaril takýto, v dizajne ala Joan Miró

Legorent Legorent Legorent Legorent Legorent Legorent Legorent

Bod štvrtý – zasaďte kvietok

Pokiaľ budete sadiť kvietok priamo do Lego kvetináča, teraz prichádza čas otestovať jeho kvality. Naplňte kvetináč zeminou, nasypte semienka (alebo presaďte niektorý z vašich kvietkov), polejte vodou, postavte na slnečné miesto… a sledujte, ako sa mu darí.

 

Bod piaty – experimentujte

Ako by sa dal z hranatých LEGO kociek postaviť okrúhly kvetináč? Skúsite postaviť poschodový kvetináč na bylinky? Alebo môžete ku kvetináču postaviť aj LEGO vázu. 

Legorent Legorent Legorent Legorent Legorent Legorent Legorent