Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

2. týždeň - O okuliaroch

LegorentMinulý rok nás najviac potrápil 6.týždeň – O pečení. Tentokrát sme sa zasekli hneď pri druhom týždni. Čo pripraviť na týždeň o okuliaroch? Ale potom sme si povedali – tie najjednoduchšie veci sú často najlepšie. Začali sme stavať rôzne smiešne okuliare a robiť si v nich fotky. A fakt – je to kopec srandy. Veď vyskúšajte!

Postaviť okuliare z Lega nie je vôbec zložité. Navyše možností je nekonečne veľa. Postaviť ich môžete z akéhokoľvek Lega, ktoré máte doma. My sme vyskúšali použiť okná, oblúky aj LEGO Technic. Skúsenejší stavitelia môžu podumať nad tým, ako urobiť okuliare plne funkčné – dostatočne pevné a so sklápacími rúčkami. No a samozrejme - nezabudnite sa v nich potom odfotiť!

Legorent  Legorent Legorent 

Okuliare štýl “LEGO doktor” – zvláštna schopnosť – je možné ich naklopiť pre obzvlášť prenikavý pohľad

  Legorent  Legorent 

Okuliare v štýle “Som neprístupný” – umožňujú dať jasne najavo, ako to vidíte (v prípade, že je vám partner na prvý pohľad sympatický, je možné sa/okuliare otvoriť)

Legorent Legorent 

 

“Meteorologické okuliare” – dobre sa prizrite, odkiaľ vietor fúka

Legorent Legorent 

“Detské okuliare” – jednoduchý čierny rám umožňujúci výzdobu podľa fantázie majiteľa / majiteľky (naša dcéra najprv povedala “veď ja okuliare mám”, ale po patričnej výzdobe si ich rada nasadila :))

Legorent Legorent 

P.S.

Ak ste sem zablúdili úplne náhodou a netušíte, čo to Prečítané leto je, tak kliknite sem. A ak ste aj na Facebooku, tak sa pridajte aj do rodičovskej skupinky, aby vám nič neušlo.