Katalóg internetových stránok

LEGO® zaujímavosti

1. týždeň – O prázdninách

LegorentS prázdninami ide ruka v ruke cestovanie. K babke, do tábora, k moru. Autom, vlakom, lietadlom. Cestovanie je super, ale väčšinou len na začiatku. Potom sa začne ozývať staré známe: “Kedy tam už budeme?” Preto je dobré vyzbrojiť sa aktivitami, pri ktorých cesta rýchlo ubehne. A Lego je na to úplne ideálne. Pýtate sa prečo? No preto, že ani najprudšia zákruta, ani najhegavejší vlak, ani vzdušné turbulencie nenarušia vašu hru, keď ju máte vyrobenú z Lega.

Hra prvá – piškvorky

Kto by nepoznal piškvorky. Hra pre dvoch, ktorej cieľom je umiestniť 3 kocky do radu, stĺpca alebo diagonály

Vek: 4+

Budete potrebovať:

  • LEGO podložku 16x16
  • ploché kocky 1x4 - 6 ks
  • ploché kocky 1x6 - 2 ks
  • ploché kocky 1x8 - 2 ks
  • farebné kocky 2x2 - 5 ks (minimálne 2 rôzne farby)

      Alternatívne dizajny:

Spravte si to náročnejšie – čo tak postaviť piškvorky na 5x5 kociek< Akú veľkú podložku budete potrebovať? Nemáte takú veľkú podložku doma? Ako by ste mohli zmeniť dizajn hracieho plánu tak, aby sa vošli aj na menšiu podložku?

 

LegorentHra druhá – bludisko

Cieľom hry je dostať guličku z jedného konca bludiska na druhé tým, že budete bludisko rukami nakláňať.

Vek: 4+ (Tip pre najmenších: dajte do bludiska miesto guličky panáčika a nechajte ich previesť ho bludiskom. Budete prekvapení, ako ich to chytí.)

 

Budete potrebovať:

  • LEGO podložku 16x16
  • rôzne kocky podľa vašej fantázie
  • guľôčku s priemerom 5-7 mm (alebo radšej viac guľôčok, občas sa strácajú ;))

Pozrite si jednoduché bludisko, ktoré sme postavili my:

Alternatívne dizajny:

Zmeňte pôdorys bludiska. Pridajte rôzne prekážky (oblúky, jamy, šikmé kocky). Pre najmenších – urobte bludisko na väčšej podložke a na väčšiu guličku (“uličky” na šírku 2 LEGO výstupkov).

 

Hra tretia – spoločenské hry

Z Lega si môžete postaviť aj ľubovoľnú spoločenskú hru. Šach, dáma alebo Človeče, nehnevaj sa. A najlepšie sú hry s vlastnými pravidlami. My sme postavili takúto:

Legorent LegorentHra pre 2-4 hráčov. Cieľom hry je dostať panáčikov z domčeka na okraji hracieho plánu do cieľa v strede. Hráč musí hodiť 6ku, aby mohol umiestniť panáčika na sivú trať. Potom sa pohybuje po Lego výstupkoch podľa čísla, ktoré mu padne na kocke – ak padne 3-ka, pohne sa o 3 kroky. Po obídení celého okruhu sa po kockách svojej farby posuniete na ďalší, menší kruh. Ak stúpi na mínu, musí sa vrátiť do domčeka. Ak stúpi na bankovku, vyhral jackpot a posunie sa rovno do cieľa. Vyhráva ten, ktorému sa ako prvému podarí dostať do cieľa všetkých hráčov.

Obľúbená alternatíva z nášho detstva: hrajte sa z dvoma kockami – hra je dynamickejšia, panáčikovia sa hýbu rýchlejšie a deti si precvičia sčítavanie :)